Účasti havířovských dorostenců a juniorů na ME, MS a olympiádách

MS juniorů, dívek a školních týmů - Istanbul (Turecko) 2014

Poprvé v historii se na týmové dorostenecké MS probojoval také český tým. Do Turecka odjelo v šestičlenném týmu hned pět havířovských nadějí - Lukáš Kolek, Michael Botur, Lucka Kohutová, Erik Klemš a Martin Melčák. Postup do play-off utekl dorostencům o 2,3 VP.
Medaile tentokrát unikla naši odchovankyni Magdě Tiché v dresu Holandska, v dívčí kategorii skončily Holanďanky na 4. místě. Autentickou reportáž z mistrovství přináší Lucka Kohutová a taky trenér dorostenecké reprezentace Michal Kopecký.

ME juniorů, dívek a školních týmů - Wroclaw (Polsko) 2013

Ve školním týmu reprezentovali ČR z Havířova Lukáš Kolek, Michael Botur a Lucka Kohutová. V juniorském týmu ČR se představil absolvent HABRY Kamil Žylka. Navíc v dívčím týmu Holandska bojovala absolventka HABRY Magda Tichá.
Školáci se mezi 19 týmy umístili na 9. místě. Výsledky školáků zde.
Junioři se v konkurenci 22 států dostali také na 9. místo. Výsledky českých juniorů zde.
Magda Tichá s holandskými spoluhračkami se dostala tradičně na bednu, tentokrát si odváží v konkurenci jen 9 zemí stříbrnou medaili.
Autentickou reportáž z mistrovství přináší Lucka Kohutová.

ME juniorů, dívek a školních párů - Vejle (Dánsko) 2012

Na Juniorském párovém Mistrovství Evropy se současný frekventant Lukáš Kolek probojoval do finále, kde v kategorii Schools skončil s Kubou Vojtíkem 11 ze 42 párů.

Nejúspěšnější absolventka HABRY Magda Tichá vyhrála v holandských barvách kategorii GIRLS!!! Oběma moc gratulujeme!!!
Celý průběh mistrovství subjektivně popsali ve své reportáži Lukáš Kolek.

ME juniorů, dívek a školních týmů - Albena (Bulharsko) 2011

V týmu České republiky v kategorii GIRLS U26 byly hráčky HABRY: Soňa Hájková, Kateřina Tichá a Markéta Dudková. Nakonec ve velmi okleštěné sestavě oproti původním plánům vyrazila výprava dívek na toto ME. Původní medailové ambice jsme nahradili snem skončit v horní polovině, ale ani tomuto cíli jsme se nakonec nepřiblížili a museli jsme se smířit jen s 8. místem z deseti družstev.
Z pohledu Havířova tak mistrovství přineslo v této kategorii jinou radost. Absolventka HABRY Magda Tichá, která se po ukončení Gymnázia Studentská Havířov vydala studovat do Holandska, tak oslnila nizozemskou bridžovou elitu, že ji přetáhli do holandské dívčí reprezentace a Magda tak na tomto mistrovství vybojovala v holandském dresu stříbrnou medaili.

V kategorii Schools U21 byly dva havířovské dorostenecké páry Janas-Gallik a debitanti ještě ne patnáctiletí Kolek-Botur. Spolu s uherskohradištskou dvojici Honza Králík a Jakub Vojtík odehráli velmi slušný turnaj, skončili 14. z 18 týmů a jsou velkým příslibem pro následující roky.
Celý průběh mistrovství subjektivně popsali ve své reportáži Lukáš Kolek a Adam Janas.

Fotky z akce.

Otevřené párové ME - Poznaň (Polsko) 2011

Na otevřeném Mistrovství Evropy v polské Poznani vybojovala absolventka HABRY Magda Tichá se svým holandským partnerem Richardem Ritmeijerem úžásné 3. místo v mixové párové soutěži, které se zúčastnilo přes 200 dvojic. Úspěch je to o to výraznější, že do třicetičlenného finále se probojovala jediná z početné skupiny výborných českých hráčů.
Také v otevřeném párovém turnaji pokračovala absolventka HABRY Magda Tichá se svým holandským partnerem Richardem Ritmeijerem v neuvěřitelných výkonech a jako jediná Češka se podívala také do finále A v Open párech, kde soutěžilo 354 párů!!! V 52 členném finále vybojovala 33. místo.
GRATULUJEME ke všem vystoupením na tomto otevřeném ME!!!

Párové ME juniorů, školáků a dívek - Opatija (Chorvatsko) 2010

Další velký úspěch zaznamenala HABRA na párovém ME juniorů, školáků a dívek. V kategorii dívek získaly sestry Magda a Katka Tiché stříbrnou medaili. Sedmá skončila další Havířovanka Markéta Dudková se svoji uherskohradištskou partnerkou Karolínou Vlachovou.
Neztratila se ani Soňa Hájková s pražskou partnerkou Kristýnou Schulzovou, po úvodní kvalifikaci byla 2., ale nakonec se ji nepodařilo proniknout do finále A a stala se spíše obětí ne příliš povedeného hracího systému.
V kategorii juniorů měl Havířov zastoupení v podobě Lukáše Barneta, s partnerem Ondrou Bahníkem ale výraznějšího výsledku nedosáhl.
Svoje první vystoupení na mezinárodní soutěži má také dorostenecký pár Janas-Gallik.
Celý průběh mistrovství subjektivně popsala ve své reportáži stříbrná Magda Tichá.

Týmové ME žen - Ostende (Belgie) 2010

Na první "dospělácké" ME se podívala Magda Tichá. Na ME v belgickém Ostende však neměla Česká republika v kategorii žen nejsilnější obsazení a tak šlo spíše o sbírání velmi cenných zkušeností. Magda odehrála celý turnaj s partnerkou Evou Fořtovou.

MS juniorů - Istanbul (Turecko) 2009

Nevídaný úspěch dosáhla na MS juniorů Magda Tichá S partnerem z Uherského Hradiště, Frantou Králíkem, vyhrála soutěž dvojic v IMPovém hodnocení a z Mistrovství světa si dovezla zlatou medaili, kterou měla možnost předvést také u primátora města Havířova Františka Chobota.

Úspěšnou reprezentantku Magdu s partnerkou Soňou Hájkovou a trenérem Danielem Vachtarčíkem si pozvali i do pořadu Koktejl Českého rozhlasu.

ME juniorů, dívek a školních týmů - Poiana Brasov (Rumunsko) 2009

Na MEJ do Rumunska vyrazila historicky nejpočetnější výprava z ČR. Česko obsadilo všechny kategorie, v každé z nich měla HABRA své zastoupení. Nejpočetnější zastoupení měla HABRA v kategorii dívek do 25 let - Markéta Dudková, Soňa Hájková, Magda Tichá, Katka Tichá.
Mezi 14 zeměmi se děvčata doplněna ještě hradištskou Kajkou Vlachovou a pražskou Aničkou Černou statečně prala o co nejlepší umístění. 7. místo určitě není zklamání, děvčata s realizačním týmem Daniel Vachtarčík, Jarda Hájek a hradištský Vláďa Beran však dobře vědí, že 6. místo uteklo jen těsně a ani bronzová medaile nebyla v nedohlednu. Vše o dění kolem příprav i samotného průběhu této kategorie najdete zde. Tahouny jednotného týmu byly Magda se Soňou, které v butleru skončily 4. ze 41 dvojic!

V open kategorii juniorů do 25 let bojoval za Česko také havířovský Lukáš Barnet. Junioři měli jistě větší ambice, konečné 13. místo ze 24 zemí je pro ně spíše zklamáním.

Školní tým v sestavě také s havířovskými hráči Magda Tichá, Kamil Žylka žádné výrazné ambice neměl. 13. místo ze 14 týmů asi odpovídá možnostem kádru.

Olympiáda duševních sportů - Peking (Čína) 2008

V říjnu 2008 proběhla v Pekingu po klasické olympiádě a paralympiádě 1. olympiáda duševních sportů. Mezi sporty byl také bridž a Českou republiku reprezentovalo juniorské družstvo, v němž našli své místo také havířovští Kamil Žylka - Lukáš Teichmann.
V hlavní týmové soutěži junioři předvedli nádherné výkony a mezi 74 zeměmi měli dlouho naději podívat se do čtvrtfinálových bojů. Poslední zápas proti USA ale znamenal nakonec propad na i tak pěkné 22. místo.
Výsledky všech soutěží najdete na oficiálních stránkách (viz banner), atmosféru pomocí pěkné fotogalerie můžete nasát zde. Osobní zážitky z akce zpracoval v rámci úkolu do informatiky Lukáš Teichmann, zkrácená verze k nahlédnutí zde.

Párové ME juniorů, školáků a dívek - Wroclaw (Polsko) 2008

Výborné výsledky dosáhla havířovská mládež v polské Wroclawi na ME juniorských párů.
Pár Magda Tichá - Soňa Heroutová v kategorii dívek do 26 let nejprve vyhrál kvalifikační kolo! Po semifinálové části byla děvčata druhá a až finálové páteční kolo je v dramatickém závěru sesadilo z bedny a holky se musely smířit se 6. místem. Je to nádherný a nečekaný výkon, přesto zklamání zůstalo, neboť náskok před sedmým párem byl vyšší než ztráta na 3. místo, kde mimochodem skončily Češky Hoderová-Janková. Druhý pár v této kategorii, Katka Tichá - Helena Novotná skončil 27. ze 33 startujících párů.
Chlapci Kamil Žylka - Lukáš Teichmann také vstoupili do turnaje hráčů do 21 let nadlidským způsobem a kvalifikaci také vyhráli! Semifinálová část je však zastihla v útlumu a tak si po posledním čtvrtečním rozdání hoši mohli oddychnout, když jako poslední postoupili do finálové skupiny. V té opět stoupali vzhůru a nakonec mezi 59 páry obsadili nádherné 9. místo.
Nejtěžší úkol čekal na Markétu Dudkovou hrající s Ondrou Bahníkem kategorii Open do 26 let. Z kvalifikace se jim povedlo postoupit do semifinále, v něm jim však utekl postup do finále o jedinou příčku. Dobrým výkonem v B skupině si nakonec zajistili celkové 37. místo ze 70 párů. Českou vlajku udrželi vysoko v této kategorii již ostřílení reprezentanti Kopecký-Macura, kteří skončili šestí.
VŠEM HRÁČŮM GRATULUJEME K DOSAŽENÝM VÝSLEDKŮM A DĚKUJEME JIM ZA PARÁDNÍ REPREZENTACI HAVÍŘOVSKÉ BRIDŽOVÉ AKADEMIE!

ME školních týmů - Jesolo (Itálie) 2007

Svého prvního ME školních týmu se z Havířova zúčastnili hned čtyři hráči, kteří tvořili jádro celé reprezentace. Lukáš Teichmann, Kamil Žylka, Markéta Dudková a Lukáš Barnet byli doplněni pražskými hráči Václav Frank a Matěj Petrásek.
Mezi 16 zeměmi se očekávalo umístění mezi 11. až 13. místem, nakonec se ale školáci vrátili se 14. místem, když jim na cestu domů nabalili domácí Italové potupný debakl 25:0 VP.
Stručnou vzpomínku sepsala ve své reportáži Markéta Dudková.