Vítejte na bridžových stránkách HABRY

HABRA = Havířovská bridžová akademie

Habra vznikla z iniciativy bridžového nadšence a dlouholetého člena BK Havířov Jardy Hájka na začátku školního roku 2000/2001. Provedl nábor ve třídách víceletého gymnázia v Havířově na ulici Studentská.

Spolu se žáky pronikl do tajů této hry a zcela ji propadl i jejich učitel matematiky a výpočetní techniky Daniel Vachtarčík a následující školní rok už vedl další kurz nováčků.

Mezi bridžové lektrory se v roce 2002/2003 přidal odborný učitel na SOŠ Lidická v Havířově Radek Ogrocki a vede třetí várku mladých bridžistů.

Během tří let se mezi prvními žáky objevili tak kvalitní studenti, že v roce 2003/2004 si nováčky vzali na starost Markéta Dudková a Lukáš Barnet.

Již pátý výukový běh si na svá bedra vzali v roce 2004/2005 nejlepší hráčka BK Havířov Marta Nováčková a nejrychleji se zlepšující a toho roku maturující Soňa Heroutová.

Šestý výukový běh v roce 2005/2006 pod vedením Marty Nováčkové byl velmi chudý co do nových tváří, neboť první ročník dokončili jen 3 nováčči.

Zato sedmý výukový běh v roce 2006/2007 se početně vyvedl. Největší masu začátečníků mají na starost nadějní dorostenci Kamil Žylka a Lukáš Teichmann.

Jestliže sedmý výukový běh byl početný, rok 2007/2008 je téměř zázrakem. Z jediné primy se učí bridž více než třetina třídy. Vědomosti jim předává Daniel Vachtarčík a pedagogicky nadaná dorostenka Magda Tichá.

Devátý výukový běh ve školním roce 2008/2009 vzdělává další primány. Střídají se všichni osvědčení lektoři, kteří mají ještě kapku volného času, nejvíce Daniel Vachtarčík.

Desátý výukový běh ve školním roce 2009/2010 měl na starost Jarda Hájek.

Jedenáctý výukový běh ve školním roce 2010/2011 pro další primány obstarali Daniel Vachtarčík a dorostenec Adam Janas.

Dvanáctý výukový běh ve školním roce 2011/2012 je přelomový tím, že kromě dalších nových primánů, které vedl dorostenec Lukáš Kolek, měli svojí přípravku také studenti prvních ročníků čtyřletého gymnázia, které vedl Daniel Vachtarčík. Navíc se HABRA rozrůstá za hranice města Havířova díky výuce bridže Soni Hájkové na ZŠ v Karviné a Jardy Hájka na ZŠ v Šenově.

Třináctý výukový běh ve školním roce 2012/2013 pro další primány i prváky čtyřletého gymnázia obstarávají v pondělí Daniel Vachtarčík a dorostenci Michael Botur a Erik Klemš a ve čtvrtek Daniel Vachtarčík a dorostenka Lucka Kohutová.

Čtrnáctý výukový běh ve školním roce 2013/2014 pro další primány běží pod taktovkou tria Daniel Vachtarčík, třídního učitele Jiřího Mráze a dorostenky Lucky Kohutové.

Patnáctý výukový běh ve školním roce 2014/2015 pro primány i prváky čtyřletého gymnázia funguje pod vedením tria Soňa Hájková, Jiří Mráz a Petr Pszczolka.

Velký dík patří našim sponzorům, díky kterým můžeme z neznámých capartů vychovávat mládežnické reprezentanty tohoto krásného sportu.


Naše hrací dny a časy.

O tom, co je to vlastně bridž, se dozvíte v sekci Co je bridž.